Припливно-витяжна система вентиляції кухні
Система складається з витяжної і припливної систем. Витяжна система (Витяжка для кухні з кухонним вентилятором (konstruktor-vent.com)) складається з витяжного зонта, повітропроводів, вузла викиду відпрацьованого повітря назовні, зворотного хлипака, вентилятора і регулятора швидкості вентилятора. Припливна система (Проста припливна система вентиляції (konstruktor-vent.com)) складається з родаючих повітря декоративних грат, повітропроводів, канального електронагрівача повітря, вентилятора з регулятором, фільтру, зворотного хлипака (чи хлипака з електроприводом), вузла забіру повітря.
Витяжний пристінний зонт є "ковпак", який встановлюється на стіну над робочим місцем. Зонт виконується з нержавіючої технічної сталі завтовшки 0,5мм на механічних замках і заклепках. Розміри готових зонтів вказані на сайті. Також зонти виготовляються по розмірах покупця. Розмір зонта слід вибирати на 100-200мм промовцем за межі робочого місця ліворуч і справа, і на 50-100мм спереду. Висоту зонта прийнято вибирати 400-600мм, залежно від висоти стелі в приміщенні і висоти установки зонта так, щоб над зонтом був простір 400мм для повітропроводу. Якщо простору/висоти недостатньо, то зменшують висоту зонта до 350мм або роблять підключення повітропроводу в зонт збоку. Чим більше розмір зонта у висоту, тим ефективніше він видаляє випари, що піднімаються. А висоту установки зонта прийнято вибирати від 1,8м до 2,0м залежно від зрісту кухаря і зонт тим ефективніше, чим він нижче встановлений. Зонт оснащений знімними касетами з лабіринтових жировловлювачей, на яких жир конденсується і стікає в зонт і жирозбірник. Касети слід періодично виймати з зонта і мити від жиру кухонними миючими засобами. Для підприємств громадського харчування рекомендується мати запасний комплект касет жировловлювачей (Жироуловлювач лабіринтний (konstruktor-vent.com)), щоб використати їх в роботі, поки проходить замочування і миття основного комплекту.
Повітропроводи витяжної системи є круглими трубами і відведеннями, які підключаються до зонта, вентилятора і вузла викиду відпрацьованого повітря назовні. Повітропроводи діаметром 250-315мм виконуються з оцинкованої або нержавіючої сталі завтовшки 0,5мм для складання на всов. Кількість труб і відведень вибирається залежно від планування системи в приміщенні.
Вузол викиду повітря назовні може бути реалізований трьома способами. Перший спосіб це повітропровід круглого перерізу, встановлений урівень в отвір в зовнішній стіні приміщення і круглі декоративні грати з жалюзі на стіні (Вузол проходу вентиляції через стіну (konstruktor-vent.com)). Другий спосіб виконується у вигляді круглого повітропроводу, що змонтований по зовнішній стіні приміщення і закінчується парасолькою (Парасолька димоходу (konstruktor-vent.com)) на висоті вище за рівень даху. Третій спосіб реалізується герметизацією вузла проходу повітропроводу через отвір в даху (Вузол проходу вентиляції через дах (konstruktor-vent.com)). Вузли виконуються з оцинкованої або нержавіючої сталі завтовшки 0,5-0,6мм.
Спеціалізований вентилятор системи призначений саме для витягу забрудненого повітря від кухонного устаткування для приготування їжі. У вентиляторі передбачені ревізійні дверці для зручного миття/очищення робочого колеса і корпусу від бруду, що дозволяє безпечно виконати очищення самостійно без розбирання системи і без фахівців. Корпус вентилятора виконаний в шумоізольованому виконанні, що значно зменшує рівень шуму навколо вентилятора. Електродвигун виконаний за сучасною EC (електронною комутованою) технологією, що дозволяє регулювати його обороти в діапазоні 10%-100% простим регулятором (потенціометром) без застосування частотного регулятора, а також він економічніше за звичайні електродвигуни в режимах зі зменшенням швидкості. Вентилятор встановлюється на кронштейнах на стіну в приміщенні або зовні.
Повітропроводи припливної системи вентиляції можна виконувати жорсткими оцинкованими або гнучкими. Гнучкі повітропроводи дешевше і легше в монтажі і доставці. Гнучкі теплоізольовані повітропроводи міцніше неізольованих і придатні для використання в системах, працюючих взимку. Також теплоізольовані повітропроводи потрібні, якщо передбачається надалі установка канального охолоджувача повітря. Гнучкі повітропроводи монтуються за декоративною стелею. За естетичними параметрами для відкритого монтажу прийнятніше жорсткі повітропроводи, оскільки вони мають чітку циліндричну форму, на відміну від гнучких, які провисають і мають вигляд "петель".
Канальний електричний нагрівач повітря має необхідну вбудовану автоматику для установки і підтримки заданої температури припливного повітря. Для роботи нагрівача потрібна наявність 3-фазного живлення. Категорично заборонено включати припливну систему з нагрівачем без фільтру, навіть, якщо нагрівач не включений.
Як припливний вентилятор використовується канальний вентилятор загального застосування з регулятором тиристора швидкості. Канальний вентилятор має форму циліндра діаметром 400мм і може встановлюватися за стелею або відкрито.
Фільтр використовується для очищення припливного повітря від пилу. Фільтрувальна тканина або касета є витратним матеріалом і вимагає періодичної заміни. Рекомендуємо придбавати запасний комплект для фільтру разом з системою.
Хлипак з електроприводом автоматично закриває припливну систему при відключенні вентилятора, перешкоджаючи проникненню зовнішнього холодного повітря усередину приміщення під час непрацюючій системі. Зворотний пружинний хлипак на припливній системі (у комплекті за умовчанням) - неповноцінна заміна хлипака з електроприводом (Повітряний хлипак з електроприводом (konstruktor-vent.com)), оскільки відкривається самостійно під час працюючій витяжній системі або від вітру зовні, а також "ляскає" при відкриванні і закриванні вхідних дверей.
Вузол забіра повітря аналогічний вузлу викиду повітря. Але його треба монтувати під навісом від дощу і снігу.
Система підходить для невеликих кухонь до 35м2 і зонта до 1,5м2 площі основи. Параметри системи можуть бути замінено підбором вентиляторів, повітропроводів, зонта, нагрівача.
Припливна і витяжна система включаються і працюють одночасно. Припливні грати розташовуються в одному приміщенні з зонтом біля протилежної стіни. Якщо обідній зал знаходиться в суміжному приміщенні, то половина припливних грат розташовується в обідньому залі.
Параметри і вартість припливної і витяжної систем ви можете подивитися тут (Проста припливна система вентиляції (konstruktor-vent.com)) і тут (Витяжка для кухні з кухонним вентилятором (konstruktor-vent.com)).