Місцева система вентиляції з витяжкой і канальним вентилятором
Система складається з витяжного зонта, повітропроводів, вузла викиду відпрацьованого повітря назовні, зворотного клапана, вентилятора і регулятора швидкості вентилятора.
Витяжний зонт є "ковпак", який встановлюється над робочим місцем. Зонт виконується з оцинкованої сталі завтовшки 0,5-0,7мм на механічних замках і заклепках. Зонти виготовляються по розмірах покупця. Розмір зонта слід вибирати на 100-200мм промовцем за межі робочого місця або устаткування. Висоту зонта прийнято вибирати 400-600мм, залежно від висоти стелі в приміщенні і висоти установки зонта так, щоб над зонтом був простір 400мм для повітропроводу. Якщо простору/висоти недостатньо, то зменшують висоту зонта до 350мм або роблять підключення повітропроводу в зонт збоку. Чим більше розміру зонта у висоту, тим ефективніше він видаляє випари, що піднімаються. Мінімальну висоту установки зонта треба вибирати залежно від висоти устаткування або робочого місця так, щоб забезпечити технологічний простір для обслуговування або робочої зони.
Повітропроводи є круглими трубами і відведеннями, які підключаються до зонта, вентилятора і вузла викиду відпрацьованого повітря назовні. Повітропроводи діаметром 250-315мм виконуються з оцинкованої сталі завтовшки 0,5мм для складання на всов за допомогою ніпелей (з'єднувачів) або гнучкими повітропроводами з алюмінієвої фольги, що ламінує поліестером. Кількість труб і відведень вибирається залежно від планування системи в приміщенні.
Вузол викиду повітря назовні може бути реалізований трьома способами. Перший спосіб це повітропровід круглого перерізу, встановлений урівень в отвір в зовнішній стіні приміщення і круглі декоративні грати з жалюзі на стіні (Вузол проходу вентиляції через стіну (konstruktor-vent.com)). Другий спосіб виконується у вигляді круглого повітропроводу, що змонтованого по зовнішній стіні приміщення і закінчується парасолькою (Парасолька димоходу (konstruktor-vent.com)) на висоті вище за рівень даху. Третій спосіб реалізується герметизацією вузла проходу повітропроводу через отвір в даху (Вузол проходу вентиляції через дах (konstruktor-vent.com)). Вузли виконуються з оцинкованої сталі завтовшки 0,5-0,7мм.
Канальний вентилятор загального застосування призначений для витягу нежирного невологого вибухобезпечного повітря з температурою до 40 градусів. Чищення вентилятора вимагає акуратного професійного підходу з демонтажом вентилятора з системи. Для оберігання вентилятора від пилу рекомендується використати фільтр на його вході. Швидкість вентилятора регулюється сімісторним регулятором в діапазоні 50%-100%. Вентилятор циліндричної форми встановлюється в приміщенні відкрито або за стелею в просторі від 400мм висоти, кріпиться на стіну або стелю.
Зворотний клапан закриває систему від циркуляції повітря при непрацюючому вентиляторі.
Система підходить для місцевій витяжки від зонтів до 1-2м2 площі основи. Параметри системи можуть бути замінено підбором вентилятора, повітропроводів, зонта. Параметри і вартість системи можна подивитися тут (посилання).
Для повноцінної роботи системи в приміщення має бути забезпечений приплив повітря. Він може бути природним, через відкриті кватирки, двері, вікна. У такому разі ускладнено використання системи в холодну пору року. Рішенням задачі є установка примусової припливної системи вентиляції (Проста припливна система вентиляції (konstruktor-vent.com)) з електропідігрівом зовнішнього повітря, що подається в приміщення.